شنبه, 10 خرداد 1399

BPJ

دانشگاه آزاد اسلامی نهادی علمی، خودجوش و مردمی است که زاییده تفکر و ایدئولوژی انقلاب اسلامی است. در این ایدئولوژی علم در معرفت دینی ارزشی دارد که جوهر قلم عالم والاتر از خون شهیدان رقم زده شده، این فرهنگ واژه پژوهش را پر معناتر می‌کند.

دانشگاه آزاد اسلامی با ربع قرن تلاش علمی و فرهنگی باعث شده که این دانشگاه نه تنها در سطح کشور و منطقه بلکه امروز به عنوان یک دانشگاه جهانی خود را در عرصه علم و فرهنگ بر جامعه بشری عرضه نماید و این مهم تنها به‌دست جوانان دیروز و امروز میسر گردیده است.

باشگاه پژوهشگران جوان یکی از نهادهایی است که می تواند در تحقق این امر نقش اساسی ایفا کند. این نهاد وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی می باشد و مركز مديريتي آن در تهران است. باشگاه داراي شعبه هايي بوده كه اين شعب، مديريت و مسئوليت پشتيباني، هماهنگي و نظارت بر دفاتر باشگاه را بر عهده دارند.

دفاتر باشگاه در واحدهاي دانشگاه آزاد اسلامي در سراسر كشور تحت نظر رييس واحد و با مديريت معاونت پژوهشي آن واحد اداره مي شود. باشگاه پژوهشگران جوان با هدف شناسايي، پرورش و رشد استعدادهاي درخشان جوانان ايران اسلامي در زمينه‌هاي مختلف علمي و فراهم آوردن محيطي كه جوانان مستعد و علاقه‌مند به امور پژوهشي بتوانند در آن به كنكاش علمي پرداخته و خلاقيت ها و نوآوري‌هاي خود را شكوفا سازند، در سال 1383 در دانشگاه آزاد اسلامي تربت جام تأسيس شد.

 

جهت آشنايي بيشتر با باشگاه پژوهشگران جوان اينجا كليك كنيد

  

باشگاه پژوهشگران جوان واحد تربت جام در حال حاضر داراي 25 عضو فعال بوده كه اعضاي آن تاكنون فعاليت هاي زير را انجام داده اند:

  • ارائه طرح هاي متعدد پژوهشي
  • برگزاري كارگاه هاي آموزشي مختلف
  • چاپ حداقل 8 مقاله در مجلات نمايه شده در ISI
  • چاپ حداقل 3 مقاله در مجلات علمي پژوهشي
  • چاپ حداقل 2 مقاله در همايش ها، كنفرانس ها و سمينارهاي معتبر داخلي و خارجي

سايت اصلي باشگاه پژوهشگران جوان